Menu

Księgowa Kraków

Księgowa w Krakowie. Najlepsze porady i wskazówki dotyczące księgowości.

Księgowa, czy biuro?

porady-prawne1

Prowadzenie firmowej księgowości jest procesem na tyle skomplikowanym, że większość przedsiębiorców decyduje się zlecić ją profesjonalnym jednostkom. Rozwiązanie takie ma dla nich wiele korzystnych aspektów, takich jak na przykład oszczędność czasu, pewność, iż dokumenty prowadzone są w sposób rzetelny, bezpieczeństwo w razie kontroli skarbowej oraz możliwość skoncentrowania swoich działań na specjalizacji swojego przedsiębiorstwa.

Księgowość firmową można przekazać samodzielnym księgowym bądź też biurom rachunkowym. Wybór odpowiedniego wariantu w znacznym stopniu zależy od indywidualnych potrzeb przedsiębiorcy.
Porównajmy oba przykłady:

Indywidualny księgowy
Swoją pracę wykonuje w siedzibie firmy, tym samym przedsiębiorca ma nieustanny wgląd do firmowej dokumentacji. Dodatkowo, jako iż funkcjonuje w centrum firmy doskonale zna jej strukturę oraz problemy. Jest również w stanie natychmiast zareagować w razie wystąpienia nieprzewidywanych sytuacji.
Na koszty związane z jego usługami prócz wynagrodzenia składają się również składki ubezpieczeniowe oraz opłaty związane z wyposażeniem jego miejsca pracy.

Biuro rachunkowe
Kontakt pomiędzy biurem, a klientem odbywa się głównie drogą elektroniczną. Istnieje możliwość bezpośrednich spotkań w siedzibie biura rachunkowego. Klient ma wgląd do prowadzonej dokumentacji za pomocą sieci. Biura księgowe prowadzą sprawy wielu jednostek, co przekłada się na ich bogate doświadczenie oraz umiejętności.
Usługi biur są też znacznie tańsze, gdyż ograniczają się wyłącznie do opłat związanych z wybranymi działaniami.

Komentarze (1)

  • Gość: [gość] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Chyba lepsze biuro, moim zdaniem wiecej możliwości